Vybíráte dětské motokrosové boty? Poradíme které vybrat!

Motokrosové boty jsou zásadním prvkem výbavy každého jezdce, a to bez ohledu na věk. Kvalitní obuv dodává větší pocit jistoty a napomáhá přesnější kontrole stroje, což má velký vliv na bezpečnost. V případě pádu má motokrosová obuv i funkci ochrannou, a tu se – zejména u dětí a mládeže – vyplatí brát velmi vážně. Zkrátka existuje mnoho důvodů, pro to abyste se při nákupu bot na motokros řídili nejen cenou, ale také hlediskem kvality.

Na co se soustředit při výběru MX bot pro děti

Nejčastější chybou je vybírat motokrosové boty podle vzhledu – designu – např. podle barvy a obrázků. Toto hledisko by mělo přijít na řadu až jako poslední. Hlavním úkolem motokrosových bot (též MX bot) je pomáhat při řízení motorky, a proto je důležité, aby měly solidní, pevnou podrážku s protiskluzným efektem. Ten vytváří tzv. směrový běhoun (vzorek). Dalším důležitým bodem je kotníková část, která by měla umožnovat dobrou pohyblivost, ale zároveň musí tuto citlivou část nohy chránit. A v neposlední řade je dobré myslet i na praktičnost zapínání a utahování. Nezapomeňte, že většinu úprav bude junior provádět v rukavicích, takže čím jednodušší, tím lepší.

Fox – nejoblíbenější značka bot pro motokros

Jednou z nejpřednějších a nejoblíbenějších značek motokrosového vybavení je bezesporu kalifornský FOX. Avšak MX boty od FOXe nelze chápat jen jako módní záležitost vyvolanou líbivým marketingem. Většina produkce FOX totiž prochází několikaletým vývojem a testováním, takže výsledné produkty dokonale respektují potřeby jezdců.

Jaké jsou dětské MX boty Fox

  • Boty jsou vybaveny speciálně tvarovanou podrážkou z několika vrstev pryže a protiskluzným běhounem
  • Podrážka efektivně tlumí vibrace a dává dětskému jezdci dostatečnou jistotu
  • Motokrosové boty Fox se díky speciálně uzpůsobeným přezkám snadno nazouvají i vyzouvají, a to bez nutnosti sundávat rukavice
  • Dětské MX boty FOX mají speciálně upravené špičky pro snadnější řazení
  • Některé modely mají odnímatelné vnitřní vložky – bota umožňuje „změnit velikost“, aniž byste museli kupovat nové
  • Motokrosová obuv FOX zachovává dětem skvělou pohyblivost kotníku
  • Díky použitým materiálům chrání nohu před sálajícím teplem motoru

Dětské motokrosové boty Fox Racing Comp 5Y Black

Tyto dětské motokrosové boty vycházejí z ověřeného modelu pro dospělé COMP 5, který prošel několikaletým testováním a přinesl do světa MX obuvi nečekané inovace. Bota se zapíná pomocí 4 patentovaných přezek z hliníku a díky nově konstruované podrážce bude mladý jezdec stát na stupačkách jako přibitý. Za pozornost stojí také vnitřní izolační panel, jehož úkolem je chránit lýtko proti vysokým teplotám motoru. Při určování velikosti doporučujeme vycházet z tabulek výrobce (US číslování).

Mohlo by vás zajímat: Motokrosové boty Comp 8 pro dospělé!

Dětské MX boty Fox Racing Comp 5K Black/Silver 10

_n1shop-Detske-motokrosove-boty-Dětské MX boty Fox Racing Comp 5K Boot Black-Silver 10Při vývoji dětského MX vybavení společnost FOX myslela i na rodiče, kteří jsou díky růstu dítěte neustále nuceni kupovat nové – větší oblečení a boty. MX obuv Fox Racing Comp 5K je vybavena technologií Growing Room, což znamená, že díky odnímatelným (a vyměnitelným) vložkám v nich lze „udělat místo“ pro rostoucí nohu vašeho juniora. Bota dostatečně chrání citlivé holeně a zároveň umožňuje velmi hladké obouvání i vyzouvání. Levá bota je navíc opatřena pogumovanou plochou Shift gripper, jež ulehčuje řazení. Při určování velikosti doporučujeme vycházet z tabulek výrobce (US číslování).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *