Tuning samolepky se musí lepit přesně a s citem

Pruhy na aute

Toužíte po tom zkrášlit si své auto? Proměňte ho během chvilky na auto snů pomocí tuning samolepky. Samolepky máte na autě přilepené během chvilky jen musíte dodržovat správný postup. Jsou vyrobené z kvalitních materiálů a také velmi odolné, v exteriéru tak něco vydrží.

Než začnete

Lepená plocha musí být vždy před začátkem lepení dobře očištěná a odmaštěná. Teplota při lepení tuning samolepky by měla být mezi 15 – 25 stupni. Teplo zvyšuje přilnavost lepidla na fólii. Při nižších teplotách lepidlo na lepenou fólii nereaguje. Pozor si musíte dávat při mytí auta. Plochu se samolepkou byste neměli nikdy mýt vysokotlakým čističem, tedy vapkou. Mohlo by dojít k poškození samolepky. Samolepky by se nikdy neměly lepit na čerstvě nalakovaný povrch. Lak musí nejprve dostatečně zaschnout a ztvrdnout.

Lepení menších samolepek

Malými samolepkami se myslí ty o rozměrech 10 – 30 cm. Malé samolepky se lepí takzvaně na sucho – tedy bez nutnosti použití vody. Samolepku stačí sejmout pomocí průhledné fólie z podkladového papíru a nalepit na připravenou plochu. Poté nechte 10 minut zaschnout, a co nejvíce opatrně sejměte přenosnou průhlednou fólii. Lepte je jen tak, kam si to představujete, cesta zpět totiž není. Pokud nalepíte samolepku na sucho, už ji nelze následně odstranit bez poškození.

Lepení větších samolepek

Velké samolepky jsou o rozměrech 30 – 100 cm. V tomto případě je potřeba samolepky lepit takzvaně na mokro – tedy s použitím vody. Na připravenou plochu, na kterou budete lepit, nastříkejte rozprašovačem vodu. Poté vezměte samolepku a sejměte ji pomocí průhledné přenosné fólie z podkladového papíru, nastříkejte vodu na lepící stranu a nalepte. Gumovou stěrkou pomalu vytlačujte od středu k okraji samolepky vzduchové bublinky a vodu. Nechte asi hodinu zaschnout a sejměte opatrně přenosnou fólii. Vždy používejte jen čistou vodu.

Zvládne to každý a během chvilky bude vaše auto jiné a určitě originální.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *