Proč recyklovat autobaterie? Máme pro vás 3 důvody

Proc recyklovat autobaterie Mame pro vas 3 duvody

Důvodů, proč recyklovat autobaterie, je celá řada. V tomto článku jsme pro vás vybrali tři nejzásadnější, které by měly změnit váš pohled na tuto činnost.

Bez autobaterie se nikam nepohnete. Pokud ji v autě nemáte, tak nedokážete ani nastartovat. Kvůli jejímu složení ale rozhodně není dobré, pokud ji necháte jen tak povalovat v garáži. Proto vám v následujících řádcích přinášíme tři důvody, proč byste měli autobaterii raději prodat do výkupu.

Dostanete zaplaceno

On existuje někdo, kdo by vám dal i několik set korun za starou, nefunkční baterii? Ano, existuje. Výkup autobaterií Plzeň přijímá všechny autobaterie z různých modelů aut. A čím těžší baterie je, tím více peněz dostanete. Průměrná cena za kilogram váhy se pohybuje kolem 12 korun. Jak jsme ale zmiňovali výše, většinou si přijde na mnohem vyšší částku. A pokud se vám v garáži povaluje nějaká opravdu těžká baterie z nákladního automobilu, neváhejte a vyrazte do sběru. Mohli byste za ní zkásnout i tisícovku.

Šetříte životní prostředí

Toxické látky nepatří mezi sloučeniny, které by byly šetrné k životnímu prostředí. V kombinaci s olovem se ale jedná doslova o smrtelnou kombinaci. Pokud tedy máte alespoň nějaké svědomí, pak zamiřte směr výkup autobaterií v Plzni. Ti výkupní cenou baterií motivují k tomu, aby je lidé nosili právě k nim. A pokud tak učiníte, uděláte jedině dobře. Pracovníci sběrny totiž vědí, co mají s takovým materiálem dělat. Budete tedy mít jistotu, že se s toxickými látkami zachází podle platných předpisů a s nejvyšší možnou šetrností a odborností.

Baterii prodá někdo jiný

Pohodit autobaterii jen tak do přírody se nevyplácí. Nejenže tak způsobíte doslova přírodní katastrofu, ale také zbytečně dáte někomu do rukou možnost snadného přivýdělku. Pokud se vám ji ovšem nechce vozit do výkupu, stačí ji nějakou dobu nechat na viditelném místě. Pokud si ji u vás všimne někdo, kdo má hluboko do kapsy a neštítí se krádeže, autobaterie rychle zmizí. Proto neváhejte a po cestě na nákup nebo do práce se zastavte ve sběrně. Dostanete zaplaceno a ještě pomůžete přírodě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.