Zvedáky na auta pro autoservisy

ZDVIHACÍ PLOŠINA PRO MOTOCYKL 360 KG

Technické vybavení autoservisu je v podstatě jeho největší vizitkou. Samozřejmě, bez dobrých a odborně zdatných mechaniků by to nešlo. Ti by si ovšem těžko mohli zodpovědně prohlédnou útroby vozu, kdyby nebylo pořádného zvedáku.

Auto na zvedák a hurá do práce

Servisní prohlídka jednou za čas nemine žádného motoristu. Prostě se svým autem do servisu občas musíme zamířit, ať už je to kvůli technické závadě, nebo v rámci sezónní prohlídky před dovolenou či zimní vyjížďkou. Tak jako tak je pravděpodobné, že auto poputuje na zvedák, mechanik do jámy a důkladná prohlídka, resp. oprava může začít.

Zvedáky pro obry i malá auta

Zejména větší autoservisy jsou dnes vybavené technikou, která dokáže obsloužit velká i malá vozidla. Specializované servisy pak také autobusy a velká nákladní auta. Zvedáky přitom hrají důležitou roli, protože umožňují mechanikům dostat se do všech důležitých částí automobilu. V běžných servisech se nejčastěji setkáme s dvousloupovými pneumatickými zvedáky, které auto nadzvednou do potřebné pracovní pozice. Zvládnou břemena až do 50 tun. Obvykle se v servisech využívají zvedáky mechanické, pneumatické, hydraulické nebo kombinované.

Zvedáky na auta už nejsou povinná pro všechny

Ještě do nedávna byly zvedáky nutností i v povinné výbavě každého automobilu. Od roku 2018 došlo k výrazné redukci prvků povinné výbavy. Příruční zvedáky na auta zůstávají povinné jen pro vozidla, která nejsou vybavená detekci defektu a pneumatikami s možností nouzového dojezdu. V každém případě se jistě vyplatí mít sjednanou asistenční službu, protože pomoc se může hodit kdykoliv. Nepředvídatelných situací je na silnicích každý den nepřeberně.

Je váš vůz vybavený detekcí defektu nebo patříte k těm motoristům, kteří zvedák, nebo chcete-li hever či panenku, pořád musí vozit s sebou? Pokud patříte do druhé skupiny, nezapomeňte zkontrolovat jeho technický stav. V případě nouze to oceníte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *