Pronájem dodávky se jistě vyplatí

Stěhování představuje situaci, kdy nás čeká mnoho práce. Balení, shánění krabic a různých boxů a také velkého auta. V případě, že nechceme využít služeb stěhovací firmy a nemáme k dispozici nikoho, kdo by nám poskytl dodávku, musíme se spolehnout na služby autopůjčoven. Ty však nenabízejí jen klasickou užitkovou dodávku k pronájmu. Můžeme zde najít i vozy osobní a obytné, které nás zavezou na dovolenou, kam jen budeme chtít.

Co to v praxi znamená

Nejdříve si tedy musíme uvědomit, co od toho vlastně očekáváme. Potřebujeme – li převézt jen materiál nebo nábytek, je zcela jasné, že nám dobře poslouží užitková dodávka. Tady bychom měli zvážit možnost velikosti zavazadlového prostoru. Máme – li více kusů nábytku, musíme si zřejmě půjčit větší typ vozu. Stěhování svépomocí totiž je jen na nás a tak bychom se při špatně zvoleném voze zbytečně nadřeli a museli jet třeba i vícekrát. Co se týká osobních dodávek, jsou určeny k převozu osob, takže pokud chceme jet na dovolenou celá rodina a to chceme vzít s sebou ještě babičku a psa, je takový vůz jako stvořený pro takovou cestu. Je zde totiž dostatek místa pro všechny a to nepočítáme ještě kufry. V tomto případě je velkým plusovým bodem fakt, že jsme zde časově nezávislí. nemusíme se ohlížet na spoustu cestujících v hromadných prostředcích a klidně si můžeme zastavit zrovna tam, kde se nám líbí. Luxusnější variantou takové dodávky je obytná dodávka. Jde o hotel na kolech, který splňuje všechny naše požadavky o spolehlivé a komfortní jízdě na zaslouženou dovolenou. Ve své výbavě mají tyto vozy to, co bychom hledali v osobním autě jen marně. A to se nejedná jen o navigaci, která bývá dnes již skoro v každém autě. Tyto obytné dodávky nabízejí lůžkovou část na dokonalý odpočinek, mají i minikuchně, kde si v klidu můžeme uvařit kávu i večeři a některé jsou vybaveny i sociálním zařízením. Co víc bychom si mohli přát. I zde platí, že jde o časovou nezávislost a komfort.

Dlouhodobý nebo jen krátkodobý pronájem

Tuhle otázku si položí jistě každý, kdo má zájem o pronájem vozu všeobecně. Vyplatí se to vůbec? Musíme konstatovat, že je to samozřejmě individuální, ale pokud víme již dopředu, že za pár týdnů budeme potřebovat dodávku znovu, jistě musíme přemýšlet trochu ekonomicky. Některé půjčovny sice půjčují své vozy jen krátkodobě, ale je i spousta těch, které mají ve své portfoliu služeb nabídku dlouhodobého pronájmu. Tento druh pronájmu je velmi oblíbený zejména pro začínající živnostníky a podnikatele. Ti tuto službu využívají většinou z toho důvodu, že nemají dostatek financí k tomu, aby si pořídili vlastní vůz, ale i z důvodu, že nemohou dopředu tušit, jak se jim ve světě podnikání povede. Pokud by svou podnikatelskou kariéru skončili dříve, než zamýšleli, nový vůz by jim sebral prakticky všechny finance a byl by jim k ničemu. Navíc dlouhodobý pronájem vozu vyjde každého jistě levněji, než si dodávku zapůjčit a za týden si ji znovu půjčit.

Co vše potřebujeme k takovému pronájmu?

Běžný postup při půjčení dodávky říká, že musíme mít samozřejmě řidičský průkaz. Pokud jej nemáme, máme prostě smůlu. Autopůjčovny na dobré slovo nepůjčují. Dalším dokladem je občanský průkaz a některé půjčovny požadují i určitou věkovou hranici řidiče. Jistě budeme potřebovat také finanční prostředky, protože je třeba zaplatit i vratná záloha.

Autopůjčovny v současné době rostou jako houby po dešti. Poptávka po různých typech vozů stále stoupá a konkurence je veliká. Půjčovny tady nabízejí různé bonusy a snaží se ze všech sil přilákat co nejvíce klientů. Může to být třeba snížením ceny pronájmu,ale mnohdy jde dolů i kvalita poskytovaných služeb. Určitě bychom si na tyto skutečnosti měli dát co největší pozor.

Nabídka autopůjčoven

Široký výběr vozů a to nejen osobních, ale i užitkových mají dnes ve svém portfoliu všechny autopůjčovny. Jistě se ale vyplatí dát si pozor na určité detaily než podepíšeme smlouvu o pronájmu. Vůz si musíme před tím určitě dobře zkontrolovat, neboť by se nám nemusel ledabylý přístup vyplatit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *