Co patří do základního vybavení každého jezdce motokrosu?

Přemýšleli jste nad tím, že se stanete motokrosovým závodníkem? Dobrý nápad! Jedná se o poměrně populární sport, který každý rok vítá stovky nových účastníků. Navíc je to adrenalinový sport, tudíž nebude o adrenalin, který každý z nás potřebuje, nouze. Pokud nad tímto sportem opravdu uvažujete, je třeba si ještě zodpovědět otázku, jestli je na motokros připravena i vaše peněženka. Koupí motokrosové motorky to totiž ani zdaleka nekončí, je nutné pořídit si minimálně základní vybavení, bez kterého nebudete moct jezdit trasy při motokrosovém závodu.

Stejně jako je tomu u klasických motorek, i jejich majitelé museli investovat do základního vybavení. Motorkářské vybavení a motokrosové vybavení se moc neliší, motokrosové vybavení je vlastně to samé co motorkářské vybavení, jen tedy upravené pro motokros.

Podívejme se na to, co rozhodně musíte mít a do čeho musíte investovat.

Ochrany není nikdy dost

Jelikož je motokros krapet nebezpečnější než běžná jízda na motorce, musíte investovat do více ochranných prostředků. Kromě klasické motokrosové přilby a chráničů je třeba investovat i do kvalitních motokrosových brýlí, které ochrání váš zrak, bez něhož byste na motokrosovou motorku usednout nemohli. Stejně tak jsou nutné kvalitní motokrosové rukavice, které zase ochrání ruce během jízdy. Ano, i ruce během jízdy trpí, to ostatně potvrdí každý motokrosový závodník.

Barevné dresy, ať vás jde vidět

Motokros je známý také svým množstvím barev, které na sobě jednotliví závodníci mají. Moto oblečení tedy nevybírejte v klasické černé barvě, jako je to zvykem u motorkářů, ale volte výrazné, fosforové barvy, v nichž si koupíte i vlastní dresy. Hlavně, ať vás jde vidět a ať vás vaši fanoušci odliší od ostatních závodníků.

Součástí moto oblečení jsou také motokrosové boty, na které také při nakupování základního vybavení nezapomeňte. Ostatně abyste na nic nezapomněli, nakupujte na motonero.cz, kde najdete vše na jednom místě a v přehledných kategoriích.

Zdroj obrázku: pixabay.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *