Dá se přežít s elektromobilem bez domácí nabíječky?

Da se prezit s elektromobilem bez domaci nabijecky

Jestliže si chcete pořídit elektromobil, domácí nabíječka je naprostá nutnost. Dá se ale přežít i bez ní? Na to vám odpovíme v tomto článku.

Možná to bude znít neuvěřitelně, ale i v Česku můžete žít s elektromobilem. Domácí wallboxy přitom nejsou nutností k tomu, abyste jej mohli používat. Musíme vás ale předem varovat – bude to výrazně těžší než v jiných pokročilých zemích Evropy.

Dá se přežít?

Pokud budete mít možnost nabíjet elektromobil v domácích podmínkách, výrazně to usnadní jeho používání. I bez něj ale můžete relativně bez problémů jezdit. Jen si musíte uvědomit, že jste v Česku, tedy v zemi, kde moc dobíjecích stanic pro elektromobily nenajdete. Možná ale budete mít štěstí a najdete nějakou věřejnou stanici ve vašem okolí.

Použijte k tomu vybrané aplikace, které vám s lokalizováním nejbližšího stojanu pomohou. Jestliže nějaký stojan najdete, můžete u něj začít parkovat například při cestě na nákup. V některých aplikacích nebo skupinách na sociálních sítích můžete dokonce narazit i na soukromé dobíjecí stanice, které vám někteří lidé za poplatek pronajmou.

Těžký život venkovana

Jestliže ale žijete na venkově, smiřte se s tím, že budete muset investovat do domácího wallboxu. V malých městech a na vesnicích dobíjecí stanici najdete jen stěží. Ve velkých městech ale zas takový problém s nabíjecími stanicemi mít nebudete. Můžete využít například nabíjení SVJ bytové domy, a to především v lokalitě, kde žije na jednom místě více majitelů elektromobilů.

Tak si to pojďme shrnout. Jestliže si chcete pořídit elektromobil, musíte si nejdřív jasně naplánovat, jak ho vlastně budete dobíjet. Ve velkých městech nebudete mít problém, ale na venkově nebo maloměstech možná budete hrát hru o přežití. Jestliže tedy opravdu chcete elektromobil, pro klid v duši si raději pořiďte domácí nabíjení. Přece jen budete mít naprostou jistotu, že váš elektromobil bude vždy plně nabitý.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.