Roadtrip USA

V poslední době se mnoho mladých Čechů vydává na roadtrip po západu USA. Proč je tato cesta tak vyhledaná? Čekají vás na ní úžasné přírodní památky ale rušná velkoměsta, nádherné pláže a také ikonické silnice. Celé to je velmi intenzivní zážitek. Jak je tento výlet dlouhý? K maximálnímu zážitku si je třeba vyčlenit něco kolem 14 až 21 dní. Naprosto zásadním je ale pro dovolenou v USA zařízené cestovní pojištění. Lékařská péče je tu totiž opravdu velmi drahá.

Jak je to s náklady?

Základem je koupit dobré letenky. To znamená velmi v předstihu. Tímto stylem je možné (při troše štěstí) získat letenky kolem 10 000,- Kč. A to už je velmi dobrá cena. Pokud sebou berete celou partu, náklady se také sníží. Přece jen rozdělit mezi 4 – 5 lidí místo dvou je skutečný rozdíl. Máte-li dobrodružnou duši, nebudete potřebovat ani velký komfort. Spaní pod širákem nebo v autě by při minimálních nákladech pro vás neměl být problém. Tímto stylem je možné být v nákladech na 40 000,- Kč na osobu.

Rozmýšlejte se dopředu

Plánování je důležité. Improvizace se může těžce nevyplatit, a to zejména finančně. Nebojte se si vysněné prohlídky dopředu zarezervovat. To je v Americe naprosto běžné. Stejně tak půjčení vozidla. Označte si také na mapě místa, která chcete vidět. Na západě USA se toho nachází skutečně hodně, není proto čas ztrácet čas. Která místa doporučujeme?

  • Národní park Joshua Tree, proslulý Grand Canyon, Antelope Canyon a Monument Valley, Narodní park Canyon Lands, Capitol Reef, Las Vegas, Los Angeles nebo San Francisco.

Západ USA je opravdu nádherný. Je to zkrátka zážitek na celý život. Více o cestovním pojištění naleznete na https://ergo.cz/.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *